Publicita – pamětní desky

Publicita slouží k zajištění informování široké veřejnosti o realizovaném projektu. Pro dotačně podpořené projekty připravíme publicitu v požadovaném rozsahu a dle platných metodických pokynů. Publicita může zahrnovat například výrobu velkoplošných informačních tabulí, pamětních desek či štítků, inzerci v tisku, výrobu letáků či pozvánek. Je možné vybírat z různých materiálů a vzorů jako jsou dural, mosaz, pískované sklo, žula, mramor, plastové materiály, dřevo a další. Doporučujeme hlavně materiály a technologie zaručující dlouhou životnost a stálost i ve venkovním prostředí.

 

Při výrobě vždy zohledníme přání zákazníka i požadavky řídícího orgánu. Ceny konkrétních řešení se odvíjejí od velikosti, materiálu a obsahu. Pro kalkulaci nás neváhejte kontaktovat i v případě potřeby nabídky pro účely projektového rozpočtu. Před výrobou je zpracován grafický návrh, který je zaslán ke schválení odpovědnými pracovníky řídícího orgánu a k připomínkování klientovi.
 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velkoplošné panely >

 

 

 

Pamětní desky vyrábíme z materiálů, které zaručují jejich dlouhou životnost. Jedná se např. o dural (mat nebo lesk) ve stříbrném nebo zlatém provedení, nerez, mosaz (možnost patiny, povrchově upraveno bezbarvým lakem chránícím desku před oxidací), různé druhy leštěných kamenných tabulí (žula, mramor), sklo, dřevo, plastové vrstvené materiály (doporučujeme pro interiérové použití) a další. Grafika (texty, loga, logolinky) je vytvořena gravírováním a případným následným barvením, což zaručuje trvanlivost a stálost informace. Preferujeme materiály, které zaručují dlouholetou stálost ve venkovních podmínkách.

 

Při výrobě vždy zohledníme přání zákazníka i požadavky implementačního orgánu. Ceny konkrétních řešení se odvíjejí od velikosti, materiálu, obsahu a počtu barev. Pro kalkulaci nás neváhejte kontaktovat i v případě potřeby nabídky jen pro účely projektového rozpočtu.

 

Před výrobou je zpracován grafický návrh, který je zaslán ke schválení odpovědnými pracovníky řídícího orgánu a k připomínkování klientovi. Poté je tabule zadána do výroby, která trvá obvykle do deseti dnů. Tabule zasíláme poštou nebo distribuujeme osobně. Součástí desek jsou kotvicí prvky včetně ozdobných krytek šroubů.

 

 

Tmavá žula leštěná, písmo tepané:

Pamětní desky vyrábíme převážně z tmavé těšínské žuly. Strojovým zpracováním lze dosáhnout digitální přesností a je možné do materiálu tepat milimetrová písmena. Grafiku je možné dále vybarvit, čímž je zajištěno, že motiv je viditelný, i když je tabulka mokrá (např. po dešti).

 

Pametni deska publicita 1  Pametni deska publicita 2  Pametni deska publicita 3  Pametni deska publicita 4

 

Eloxovaný dural:

Velmi elegantní řešení za přijatelnou cenu. Materiál se gravíruje a poté vybarvuje speciálními exteriérovými barvami. Eloxované duraly se používají v různém barevném provedení  zlatý, přírodní, v barvě černé, modré, červené a zelené. Materiál je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům. Do duralu je možné frézovat a frézovaná místa vybarvit jako jednovrstvý plast, nebo je možné do ruralu rýt diamantem vlasové čáry, které buď zůstávají v přírodní barvě hliníku nebo se chemicky barví na černo. Vzniká velmi jemná vlasová kresba, vhodná převážně na upomínkové plakety.

 

Pametni deska publicita 5  Pametni deska publicita 6  Pametni deska publicita 7  Pametni deska publicita 8

 

Mosaz:

Mosazné desky kombinují exkluzivitu, dlouhou životnost a poutavý vzhled. Jedná se o nejušlechtilejší materiál používaný při gravírování vyznačující se vysokou mechanickou odolností. Desky se realizují přední gravurou. Nejčastěji poptávaným provedením jsou černá písmena v kombinaci se starobylou patinou. Nabízíme také lesklé provedení. Je-li mosaz používána v exteriéru, je vhodné ji pravidelně udržovat, čistit a leštit, nebo případně po vygravírování opatřit ochrannou vrstvou vypalovaného bezbarvého laku (nabízíme standardně). 

 

Pametni deska publicita 9  Pametni deska publicita 10  Pametni deska publicita 11  Pametni deska publicita 12

  

 

Plastové materiály:

Plastové materiály se vyznačují bezúdržvovým provozem, ovšem mají nižší mechanickou odolnost. Podle použitého materiálu se realizují s přední nebo zadní gravurou (zadní je chráněná proti mechanickému poškození). Rozdělují se na venkovní a vnitřní. Např. vrstvené plasty (odfrézováním jedne vrchní vrstvy se odkryje základní vrstva odlišné barvy), plasty jednovrstvé (stříbrný a zlatý - velmi odolné a stélé v exteriéru), transparentní plasty (průhledné s nalisovanou zlatou, stříbrnou nebo barevnou fólií z rubové strany, gravírováním z rubové stranyse vytváří efekt „plovoucích písmen“.

 

Pametni deska publicita 19  Pametni deska publicita 23 

 

Další materiály:

sklo, hliník, pamětní deska na nerezovém stojanu, FeZn plech s hliníkovým rámečkem, sklo mléčné na nerezových distancích, vrstvený plast, PVC, vrstvený plast na hliníkovém podkladu, banner s úchyty k pověšení ... guma, dřevo a další materiály.

 

Pametni deska publicita 13  Pametni deska publicita 14  Pametni deska publicita 15  Pametni deska publicita 16

Pametni deska publicita 17  Pametni deska publicita 18  Pametni deska publicita 20  Pametni deska publicita 25

Pametni deska publicita 21  Pametni deska publicita 22  Pametni deska publicita 24  

  

Informační štítky:

Určité metodiky stanovují povinnost umístit informační štítky v rámci zajištění povinné publicita. Může se to týkat např. pořízeného majetku nebo označení učeben. Štítky je možné vyrobit ze všech výše uvedených materiálů.

 

Stitek publicita 1