Publicita – pamětní desky

Publicita slouží k zajištění informování široké veřejnosti o realizovaném projektu. Pro dotačně podpořené projekty připravíme publicitu
v požadovaném rozsahu a dle platných metodických pokynů. Publicita může zahrnovat například výrobu velkoplošných informačních tabulí, billboardů, pamětních desek nebo štítků,
inzerci v tisku, výrobu letáků či pozvánek.

Vybírat můžete z různých materiálů
a vzorů, jako jsou dural, mosaz, odlévaný bronz a odlévaná pryskyřice, žula, mramor, čiré nebo mléčné sklo, plastové materiály, dřevo a další. Doporučeny jsou hlavně materiály
a technologie zaručující dlouhou životnost a stálost i ve venkovním prostředí.

 

Při výrobě vždy zohledníme přání zákazníka i požadavky řídícího orgánu. Ceny konkrétních řešení se odvíjejí
od velikosti, materiálu a obsahu.
Pro kalkulaci nás neváhejte kontaktovat,
a to i pro účely nabídek do rozpočtu projektu. Před výrobou vždy zpracujeme grafický návrh v souladu
s danou metodiku a poté jej zašleme
ke schválení odpovědným pracovníkům řídícího orgánu a k připomínkování klientovi.
Následně je deska dána do výroby. Desky zasíláme poštou nebo distribuujeme osobně. Součástí desek jsou kotvicí prvky včetně ozdobných krytek šroubů nebo skryté kotvení
po dohodě s klientem.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velkoplošné panely >

 

 

 

Pamětní desky vyrábíme z materiálů, které zaručují jejich dlouhou životnost. Jedná se např. o dural (mat nebo lesk) ve stříbrném nebo zlatém provedení, nerez, mosaz, odlévaný bronz a odlévaná pryskyřice, různé druhy leštěných kamenných tabulí (žula, mramor), sklo, dřevo, plastové vrstvené materiály (doporučujeme pro interiérové použití) a další. Grafika (texty, loga, logolinky) je převážně aplikována gravírováním a případným následným barvením, což zaručuje trvanlivost a stálost informace. Bronzové pamětní desky a památníky se odlévají, využívána je technologir ztraceného vosku. Preferujeme materiály, které zaručují dlouholetou stálost ve venkovních podmínkách. Kromě desek zhotovíme také podklad  z přírodního materiálu (pískovec, dřevo) nebo kovu (nerez).

 

Odlévaný bronz:

 

 

Odlévaná pryskyřice:

 

 

Přírodní kámen:

Pamětní desky vyrábíme převážně z tmavé těšínské žuly (tmavá, zelená, červená...). Strojovým zpracováním lze dosáhnout vysoké přesnosti. Písmena je možné pískovat a tepat od minimální velikosti 5 mm. Pokud jsou tedy ve vašem návrhu menší litery, je nutné zvolit větší rozměr pamětní desky. Grafiku je možné dále vybarvit, čímž je zajištěno, že motiv je viditelný, i když je tabulka mokrá (např. po dešti).

 

Pametni deska publicita 1  Pametni deska publicita 2  Pametni deska publicita 3  Pametni deska publicita 4

      

Umělý kámen:

Odolný materiál s pěkným kamenným vzhledem. Obrábí se gravírováním, písmena a motiv se následně barví.

 

Eloxovaný dural:

Velmi elegantní řešení za přijatelnou cenu. Materiál se gravíruje a poté vybarvuje speciálními exteriérovými barvami. Eloxované duraly se používají v různém barevném provedení  zlatý, přírodní, v barvě černé, modré, červené a zelené. Materiál je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům. Do duralu je možné frézovat a frézovaná místa vybarvit jako jednovrstvý plast, nebo je možné do ruralu rýt diamantem vlasové čáry, které buď zůstávají v přírodní barvě hliníku nebo se chemicky barví na černo. Vzniká velmi jemná vlasová kresba, vhodná převážně na upomínkové plakety.

 

Pametni deska publicita 5   Pametni deska publicita 6  Pametni deska publicita 7  Pametni deska publicita 8

      

  

 

 

Mosaz:

Mosazné desky kombinují exkluzivitu, dlouhou životnost a poutavý vzhled. Jedná se o nejušlechtilejší materiál používaný při gravírování vyznačující se vysokou mechanickou odolností. Desky se realizují přední gravurou. Nejčastěji poptávaným provedením jsou černá písmena v kombinaci se starobylou patinou. Nabízíme také lesklé provedení. Upozornění: Mosaz je materiál, který přirozeně tmavne.

 

Pametni deska publicita 9  Pametni deska publicita 10  Pametni deska publicita 11  Pametni deska publicita 12

      

      

 

Plastové materiály:

Plastové materiály se vyznačují bezúdržbovým provozem, ovšem mají nižší mechanickou odolnost. Podle použitého materiálu se realizují s přední nebo zadní gravurou (zadní je chráněná proti mechanickému poškození). Výrobcem se materiály rozdělují na venkovní a vnitřní. Např. vrstvené plasty (odfrézováním vrchní vrstvy se odkryje základní vrstva odlišné barvy), plasty jednovrstvé (stříbrný a zlatý  odolné a stálé v exteriéru), transparentní plasty (průhledné s nalisovanou zlatou, stříbrnou nebo barevnou fólií z rubové strany, gravírováním z rubové strany se vytváří efekt plovoucích písmen) a další. Naše zkušenosti ukazují, že je lze doporučit jen do interiéru. V exteriéru dochází ke kroucení a žloutnutí.

 

Pametni deska publicita 19  Pametni deska publicita 23    

      

      

 

Nerez:

Nabízíme výrobu pamětních desek a štítků z nerezi. Motivy se vytvářejí napálením keramiky do nerezi laserem pomocí Cermarku nebo mechanickým gravírováním či řezání vodním paprskem. Bronzové desky jsou upravovány gravírováním, barvením a leštěním.

 

      

      

 

Dřevo:

Vytváření desek ze dřeva, opatřování grafiky frézováním a laserováním (interiérové použití); možnost barvení speciálními barvami.

 

    

 

Další materiály:

bronz, hliník, pamětní deska na nerezovém stojanu, FeZn plech s hliníkovým rámečkem, čiré nebo mléčné sklo na nerezových distancích, vrstvený plast, PVC, vrstvený plast na hliníkovém podkladu, banner s úchyty k zavěšení ... a další materiály.

 

Pametni deska publicita 14  Pametni deska publicita 15  Pametni deska publicita 16  Pametni deska publicita 25

Pametni deska publicita 17  Pametni deska publicita 18    Pametni deska publicita 13

Pametni deska publicita 21  Pametni deska publicita 22  Pametni deska publicita 24  

  

Informační štítky:

Určité metodiky stanovují povinnost umístit informační štítky v rámci zajištění povinné publicity. Může se to týkat např. pořízeného majetku nebo označení učeben. Štítky je možné vyrobit ze všech výše uvedených materiálů.

 

Stitek publicita 1